Так само часто можна побачити проблему закисних очей як у кішок, так і у собак. І причин для цього чимало. Однією з найпоширеніших проблем з очима у тварини буде «сухе око» у вихованця. Якщо слідувати нормі, очі повинні омиватися сльозами. Сльози, у свою чергу, катують поверхневу оболонку ока, і цим захищаючи її від негативного впливу навколишнього середовища. Але часто трапляється те, що сліз недостатньо і починає вироблятися слиз, як компенсатор сліз. Це стосується випадків з «сухим оком». Наслідки такої проблеми є досить серйозними. Вони можуть призвести до того, що тварина втрачає зір.

Але як би там не було, собаки частіше за котів мають проблему з сухістю очей, який складається зі слізної плівки, яка складається з 3 куль. А саме:

    слизовий шар (муциновий) – знаходиться біля рогівки;

    сльоза – це водний шар;

    жировий чи ліпідний шар.

Кон'юнктиви – це спеціальні клітини, що сприяють муциновому шару. А сам муциновий шар сприяє тісному контакту рогівки зі слізною плівкою. Все це відбувається завдяки гідрофільні властивості. Слізні залози виробляють сльози. Вони розташовані у товщині верхнього та третього століття. Приблизно 30% сліз виробляються безпосередньо слізними залозами 3-го століття. Завершальний ліпідний шар є секретом мейбомієвих залоз. А їхні протоки розташовані на краю століття, де починається зростання вій. Такий шар не дає випаровуватися сльозам у надмірній їх кількості. Є випадки, коли водна складова виробляється у її недостатній кількості. Тоді починає розвиватися сухість очей.

Які причини розвитку «сухого ока»:

    у випадках з побічним ефектом після лікування якимись препаратами;

    видалялося 3-тє повіку;

    ендокринні патології;

    аутоімунні зміни (це сприйняття організмом слізних залоз як чужорідних тіл).

Вироблення слизу відбувається як компенсація для захисту та очищення ока. Такий діагноз можна поставити після проведення огляду офтальмологом. А також, після проведення ним тесту Ширмера, який може показати чи є брак вироблення сліз.

У випадках із ранньою стадією розвитку захворювання можна спостерігати втрату блиску рогівки у тварини. Вона набуває матового відтінку, а очі виділяють слиз і червоніють.

Якщо це вже пізня стадія захворювання, ці виділення з очей будуть густі і з гноєм. Як наслідок такої проблеми з очима може виникнути кон'юнктивіт із пігментозним кератитом, а також спостерігається виявлення самої рогівки.
Як лікувати сухий кератокон'юнктивіт

Лікувати таке захворювання потрібно комплексно, разом із препаратами, які стимулюють продукцію сліз. Доповнювати все потрібно зволожуючими гелями з одночасним прийомом антибіотиків. Якщо вчасно звертатися за допомогою, лікування буде максимально ефективним. Краще не зволікати з такою проблемою, щоб не виникло жодних ускладнень.