Говорячи про бліх можна сказати, що це загін комах, які повністю перетворюються з яйця в личинку і потім на дорослу особину, яка вже і є переносником найрізноманітніших захворювань людини і тварин. Блохи розмножуються вкрай швидко, і цей процес від личинки до дорослої особини може займати до двох тижнів. Саме тому кожен власник собаки і кішки повинен розуміти, що при виявленні однієї особини вже слід бити на сполох, тому що їх популяція за 2 тижні може вирости самим стрімким чином. Другим важливим моментом є те, що для самого процесу відкладання яєць блохам не потрібно спеціальне місце. Вони відкладають їх прямо в шерсть собак і кішок.

Також варто відзначити, що блохи не є сезонними паразитами і їх можна виявити в будь-який час незалежно від пори року і температури за вікном. Крім домашніх тварин вони можуть поселитися в плінтусах в квартирах, а також під килимами, диваном та ін. меблями. Але, одним з улюблених місць де вони мешкають є підвали будинків, тому що там завжди тепло і в них часто живуть бездомні тварини. І бабусі і дідусі, які підгодовують таких тварин легко можуть принести цю напасть додому.

Для людини блохи також небезпечні і їх переміщення по тілу викликає дискомфорт, а також стає причиною дерматитів і багатьох паразитарних захворювань.

Найчастіше власники не помічають відразу появу бліх, але з часом на тілі собак і кішок з'являються рани. Це пов'язано з дуже сильним свербінням. При цьому, існує велика ймовірність занесення в ранку бактеріальної інфекції.

Важливо пам'ятати, що блохи є переносниками гельмінтів і саме тому перед процедурою дегельмінтизації потрібно перевірити на бліх вашого домашнього улюбленця.


Як позбавити від бліх кота, кішку, собаку?

На сьогоднішній день боротьба з блохами як ніколи проста. Це пояснюється тим, що на ринку існує безліч проти паразитарних препаратів. Серед них може бути шампунь, спеціальні краплі на холку, ошийники проти паразитів, спреї і таблетки. Незалежно від типу, вони все можуть бути ефективні.

Також пам'ятайте, що обробити тварину це одна задача, але також потрібно обробити його місце в будинку, а також меблі.

І головне, не варто займатися самолікуванням. Якщо ви бачите симптоми: свербіж, ранки на тілі, ваш вихованець чухається, то це не обов'язково блохи і краще відвідати кваліфікованого ветеринара або замовити виклик лікаря додому.