З приходом тепла в середню смугу настає невидимий убивця – кліщ. Дізнайтеся як уберегти свого вихованця від незримої, але дуже серйозної небезпеки!
Сонце все сильніше прогріває змерзлу землю, сніг здає свої позиції і на галявинах пробивається перша зелень. Прогулянки з Вашим улюбленцем стають довшими та активнішими - нарешті настала довгоочікувана весна! Але з настанням весни в нашому житті та житті наших вихованців з'являється маленький, але дуже підступний ворог – кліщ.

Перший випадок піроплазмозу цього року був зареєстрований у середині квітня. Піроплазмоз собак це сезонне паразитарне захворювання крові, що передається з укусом кліщів. Улюблені ділянки прикріплення кліща – голова, область за вухами, шия, ліктьова зона та пах. Хвороба супроводжується загальною слабкістю, високою температурою, темно-бурою сечею, жовтяницею. Найчастіше захворювання проявляється навесні, після сходження снігу або восени до настання негативних температур. Таким чином, виділяють дві хвилі піроплазмозу — весняну (квітень—кінець червня) та осінню (кінець серпня—початок жовтня). Проте окремі випадки захворювання на піроплазмоз реєструються протягом усього року від весни до осені.

Піроплазмоз є одним із найнебезпечніших захворювань, що переносяться паразитами, на жаль, піроплазмоз зустрічається так само часто, як і інші інфекційні захворювання, у тому числі і серед міських собак. Без медичної допомоги зі 100 собак і котів, що захворіли, тільки 2 зможуть самостійно впоратися з інфекцією, інші просто загинуть.
 
Існують 4 види захисту собак від бліх та кліщів:

Шампуні.
• Застосовуються шампуні переважно проти бліх. Можна позбутися комах, які вже присутні в шерстному покриві кішки або собаки, інакше після того, як шерсть висохне після миття блохи знову нападуть на вихованця. Бажано поєднувати обробку шампунем з іншими засобами захисту.

Краплі.
• Захисний ефект від впливу крапель настане не раніше ніж через 12-24 години. Тварина не миють за 3 дні до обробки та 3 дні після обробки. Оцінити ефективність цих препаратів можна дуже швидко. Резервуючись у сальних залозах, речовина постійно виділяється, тому ще тривалий час забезпечує надійний захист.

Нашийники.
• Нашийник одягається на шию собаки на весь час використання. Знімати нашийник у жодному разі не можна. Спектр дії нашийників від 1 до 7 місяців (залежно від виробника). Нашийники діє в основному від бліх, тому перед одяганням нашийника за 3 дні найкраще обробити собаку краплями або спреєм з різними діючими речовинами (щоб уникнути алергічної реакції). Це підвищить надійність захисту.

Спреї.
• Спреї вбивають бліх та кліщів, але на відміну від крапель спреєм треба обробляти всю собаку. Після обробки треба обов'язково стежити, щоб собака його не злизала, до повного висихання. Недоліком спреїв є лише те, що їх важче наносити, якщо собака має густу довгу вовну. Діють спреї 1-4 тижні.

Найкраще використовувати кілька видів захисту у комплексі.
Якщо все ж таки ви виявили, що вашого вихованця вкусив кліщ, трохи капніть на тіло кліща, спирт, одеколон, бензин або рослинне масло. Через кілька хвилин кліщ або відпаде сам, або послабить хватку. Після цього його слід видалити за допомогою пінцета або спеціального пристрою для видалення кліща, намагаючись здійснити захоплення якомога ближче до хоботка, і акуратно витягнути, обертаючи навколо своєї осі. Не можна допускати розриву кліща. Після видалення комахи його необхідно спалити.

Якщо не вдалося позбутися кліща самостійно, необхідно звернутися до ветеринарної клініки. Після видалення кліща уважно спостерігайте за своїм вихованцем, вимірювайте температуру 4-5 разів на день. ветеринарну клініку, це може врятувати життя вашому улюбленцю!